Złoty powrót Eaton na targi AUTOMATICON 2018 Złoty powrót Eaton na targi AUTOMATICON 2018
XXIV Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON, które odbyły się w Warszawie w dniach 20-23 marca, przyniosły ogromny sukces firmie Eaton Electric i zgromadziły... Złoty powrót Eaton na targi AUTOMATICON 2018

XXIV Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON, które odbyły się w Warszawie w dniach 20-23 marca, przyniosły ogromny sukces firmie Eaton Electric i zgromadziły na jej stoisku bardzo dużo zainteresowanych. Ciężarówka pokazowa Eaton, w której znajdowała się ekspozycja firmy poświęcona rozwiązaniom automatyki oraz napędom, została ulokowana centralnie przy wejściu do głównej hali targowej z doskonałym dostępem dla odwiedzających targi.

Karolina Jankowska, specjalista ds. marketingu i sprzedaży w firmie Eaton, podkreśla, że tegoroczne targi AUTOMATICON przyniosły firmie dwa ważne sukcesy. „Po pierwsze był to powrót po kilku latach nieobecności, który wywołał ogromne zainteresowanie odwiedzających. Nowości produktowe, interaktywna forma stoiska czy wreszcie premiera najnowszego sterownika PLC serii XC300 i trwająca wokół niego akcja promocyjna – to wszystko miało wpływ na duże zainteresowanie ekspozycją Eaton. Drugim sukcesem firmy, było zdobycie Złotego Medalu targów AUTOMATICON za Moduły „T-CONNECTOR” IP67 – komponenty systemu SmartWire-DT. Jest to ważne dla nas wyróżnienie, które potwierdza, że ten system jest doceniany nie tylko przez klientów, ale też ekspertów z branży.”

Nagrodzone moduły służą do bezpośredniego podłączania czujników i elementów wykonawczych w obrębie całego obiektu. Złącza „T-Connector“, pracują jako moduły wejść/wyjść (cyfrowych, analogowych, szybkich wejść) i wykonane są w stopniu ochrony IP67. Rozwiązanie to nie tylko sprawia, że ilość i długość kabli zostaje znacznie zredukowana, ale pozwala również na elastyczną konfigurację instalacji, gotową dostosować się do potrzeb każdej aplikacji.

Seria ta dostępna jest również w wersji blokowej, a moduły dedykowane do obsługi zaworów hydraulicznych pozwalają obsługiwać już nie tylko elementy elektryczne wewnątrz szafy (takie jak np. wyłączniki silnikowe zintegrowane z pomiarem prądu), komponenty poza szafami sterowniczymi (takie jak czujniki podłączane do modułów T-CONNECTOR), ale również integrują się ze światem hydrauliki. Tak szeroka ingetracja jest obecnie unikalnym rozwiązaniem na rynku.

Na ekspozycji oprócz flagowych rozwiązań Automatyki (PLC: XC300, IPC:XP500, HMI:XV300), dostępne były również Przemienniki częstotliwości (DC1, DA1, DG1, DE1), prototyp nowego wyłącznika kompaktowego – NZM z wbudowanymi funkcjami pomiarowymi, aparatura sygnalizacyjna RMQ Flat Design oraz sprzęt dedykowany dla Ameryki Północnej.

lukasz