UMB800 – najmniejszy czujnik ultradźwiękowy ze stali nierdzewnej UMB800 – najmniejszy czujnik ultradźwiękowy ze stali nierdzewnej
UMB800 to najmniejszy na rynku czujnik ultradźwiękowy ze stali nierdzewnej, pochodzący z oferty firmy Pepperl+Fuchs. Został wykonany w całości z materiałów kompatybilnych z normami... UMB800 – najmniejszy czujnik ultradźwiękowy ze stali nierdzewnej

UMB800 to najmniejszy na rynku czujnik ultradźwiękowy ze stali nierdzewnej, pochodzący z oferty firmy Pepperl+Fuchs. Został wykonany w całości z materiałów kompatybilnych z normami FDA. Jego duży zasięg działania i małe wymiary otwierają całkowicie nowe obszary zastosowań w aplikacjach automatyki o podwyższonych standardach higienicznych.

Nowe czujniki serii UMB800 są zamykane w obudowach o podwyższonych standardach higienicznych, wykonanych w całości ze stali nierdzewnej V4A. Chropowatość powierzchni, mniejsza niż 0,8 µm minimalizuje ryzyko zanieczyszczenia mikrobiologicznego. Cała konstrukcja jest hermetycznie zamknięta i pozbawiona zagłębień. Czujnik jest odporny na czyszczenie strumieniem wody i na oddziaływanie agresywnych środków czyszczących. Charakteryzuje się stopniem ochrony IP68/IP69K. Uzyskał certyfikat ECOLAB. Nie wymaga zmiany procesów czyszczenia po zainstalowaniu w istniejących systemach.

Średnica wynosząca 18 mm i długość 55 mm czynią UMB800 najmniejszym na rynku czujnikiem ultradźwiękowym produkowanym w jednolitej obudowie ze stali nierdzewnej. Małogabarytowa konstrukcja nie pogarsza jego parametrów: zasięg pomiaru wynosi 800 mm, a długość strefy martwej to tylko 70 mm.

Nowy czujnik jest zgodny z wymogami European Hygienic Engineering and Design Group (EHEDG). Wszystkie zastosowane w im materiały są kompatybilne z normami FDA. Certyfikacja obejmuje również specjalnie zaprojektowany, higieniczny wspornik montażowy. Do montażu nie są wymagane żadne narzędzia. Czujnik jest odporny na duże zmiany temperatur i może poprawnie pracować w ciągłej temperaturze otoczenia do +85°C.
2a
Czujniki serii UMB800 zostały zaprojektowane do zastosowań przede wszystkim w aplikacjach o podwyższonych standardach higienicznych, w tym w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Ich zalety uwidaczniają się w środowiskach agresywnych, np. w przemyśle chemicznym i wulkanizacji. To samo dotyczy instalacji wymagających czyszczenia przy użyciu silnie inwazyjnych metod. Typowe obszary zastosowań obejmują pakowanie żywności na tackach termoformowalnych, pomiar poziomu napełnienia zbiorników, produkcję opon samochodowych oraz procesy powlekania elektrolitycznego i malowania, wymagające identyfikacji obiektów wkładanych i wyjmowanych z kąpieli kwasowej.

michal