Sześć modeli oraz dwa zestawy startowe, a także seria sterowników programowalnych Barth Elektronik obejmujące rozwiązania umożliwiające komunikację przy użyciu magistrali CAN. Firma RS Components...

Sześć modeli oraz dwa zestawy startowe, a także seria sterowników programowalnych Barth Elektronik obejmujące rozwiązania umożliwiające komunikację przy użyciu magistrali CAN.

Firma RS Components rozszerza gamę sterowników Mini-PLC o wielkości karty kredytowej, przeznaczonych do nowych zastosowań przemysłowych

Firma RS Components rozszerza gamę sterowników Mini-PLC o wielkości karty kredytowej, przeznaczonych do nowych zastosowań przemysłowych

Firma RS Components (RS), będąca marką handlową Electrocomponents plc, globalnego dystrybutora produktów dla inżynierów, rozszerzyła swoją ofertę sterowników programowalnych o wielkości karty kredytowej typu Mini-PLC firmy Barth Elektronik o sześć nowych modeli i dwa zestawy startowe.

Sterowniki Mini-PLC firmy Barth przeznaczone dla konstruktorów maszyn i paneli mogą być zasilane akumulatorowo, dzięki czemu otwierają nowe możliwości w zakresie sterowania autonomicznymi urządzeniami przemysłowymi oraz rozwiązaniami mobilnymi. Sterowniki te można zintegrować bezpośrednio z maszynami, co umożliwia zmniejszenie wymaganego okablowania.

Pierwszym urządzeniem z nowej serii firmy RS, międzynarodowego dystrybutora marki Barth jest model STG-65. Jest to sterownik programowalny typu Mini-PLC o mocy 1 kW wyposażony w wysokonapięciowe wyjście zasilania umożliwiające sterowanie urządzeniami AC o maksymalnym prądzie zasilania 4 A (w przypadku pracy ciągłej), wejście 0-10 V oraz dwa wyjścia uniwersalne, dzięki czemu sprawdza się on doskonale jako sterownik AC w zastosowaniach wymagających regulacji temperatury.

Drugim z urządzeń jest model STG-95 wyposażony w dwuwierszowy wyświetlacz LCD z niebieskim podświetleniem. Głębokość montażowa sterownika wynosi zaledwie 15mm, dzięki czemu jest on przeznaczony do zastosowań wymagających montażu panelowego i klasy ochrony IP40. Trzeci sterownik to STG-100 – odporna na zachlapania i przeznaczona do użytku na zewnątrz wersja sterownika Mini-PLC firmy Barth. Ten model jest również wyposażony w dwuwierszowy wyświetlacz LCD i może być używany do zastosowań wymagających klasy ochrony IP65 na przednim panelu. Oba urządzenia można programować w języku BASIC, C lub assembler. Czwarty model to sterownik do montażu panelowego STG-115 wyposażony w dwuwierszowy wyświetlacz LCD z podświetleniem, programowany przy użyciu intuicyjnego oprogramowania graficznego miCon-L dostępnego bezpłatnie na stronie internetowej firmy Barth.

W oparciu o sprawdzone modele sterowników Mini-PLC STG-600 oraz STG-500, firma RS poszerzyła gamę urządzeń o nowe modele STG-650 i STG-550 oferujące możliwości programowania graficznego oraz komunikacji przy użyciu magistrali CAN. Port RS-485 umożliwia integrację sterowników Mini-PLC z istniejącymi sieciami oraz ich połączenie z różnymi urządzeniami sieciowymi, takimi jak wyświetlacze, silniki krokowe lub czujniki i inne urządzenia monitorujące. Sterowniki STG-550 i STG-650 nie wymagają do działania żadnych elementów peryferyjnych i są doskonale przystosowane do pracy w trudnych warunkach, dzięki czemu mogą być używane w przemyśle, branży motoryzacyjnej oraz w rozwiązaniach z zasilaniem akumulatorowym 12/24 V.

Na koniec przedstawiamy nowe zestawy startowe – STA-650 i STA-550 – kompletne rozwiązanie umożliwiające szybkie wdrożenie do programowania graficznego sterowników STG-650 i STG-550 przy użyciu oprogramowania miCon-L służącego do programowania, symulacji i testowania.

Nowe sterowniki Mini-PLC oraz zestawy startowe firmy Barth są już dostępne w ofercie firmy RS Components.

lukasz