Rockwell Automation Polska „Fabryką Roku” w kategorii Przemysł 4.0 Rockwell Automation Polska „Fabryką Roku” w kategorii Przemysł 4.0
Zakład produkcyjny w Katowicach Rockwell Automation Polska uznano za „Fabrykę Roku” w kategorii Przemysł 4.0. Docenione zostały wdrożenia wykorzystujące technologię Big Data. Konkurs „Fabryka... Rockwell Automation Polska „Fabryką Roku” w kategorii Przemysł 4.0

Zakład produkcyjny w Katowicach Rockwell Automation Polska uznano za „Fabrykę Roku” w kategorii Przemysł 4.0. Docenione zostały wdrożenia wykorzystujące technologię Big Data.

Konkurs „Fabryka Roku” jest organizowany przez wydawnictwo Trade Media International. Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach. Kapituła konkursu składa się z dyrektorów i członków zarządów 12 najznakomitszych firm produkcyjnych w Polsce. W tym roku odbyła się VI edycja wydarzenia –„Fabryka Roku 2017, czyli najlepsi z najlepszych w przemyśle”.

Celem konkursu jest promocja nowoczesnej wiedzy technicznej w środowisku polskiej kadry inżynierskiej oraz pozytywnych przykładów zastosowania innowacyjnych technologii w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Wyróżniane są firmy nie tylko stosujące nowe rozwiązania, ale także potrafiące wykorzystać je do odnoszenia sukcesów rynkowych i ogólnego rozwoju firmy.

Rockwell Automation otrzymał nagrodę w kategorii „Przemysł 4.0/Przemysłowy Internet Rzeczy” za wdrożenie w zakładzie w Katowicach The Connected Enterprise – rozwiązania wykorzystującego technologię Big Data oraz optymalizację i usprawnienie procesów produkcyjnych. Jury doceniło wysoki poziom integracji pomiędzy systemami zarządzania, a maszynami, oraz umiejętność efektywnego wykorzystania dostępnych danych. – To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, gdyż staramy się pomagać naszym klientom wdrażać koncept The Connected Enetrprise. Zaczęliśmy te wdrożenia od siebie, aby pokazać, że w Polsce nowe technologie stają się podstawą konkurencyjności i mają ogromny potencjał do rozwoju – mówi Andrzej Skowronek, Field Business Leader z Rockwell Automation.

 

lukasz