Przejęcie Alstom Power & Grid przez GE korzystne dla polskiego rynku automatyki Przejęcie Alstom Power & Grid przez GE korzystne dla polskiego rynku automatyki
Perspektywa nowych rozwiązań z zakresu automatyki dla branży energetycznej, rozwój już istniejących produktów, a także objęcie nowych systemów sterowania od GE unikalną, pięcioletnią gwarancją... Przejęcie Alstom Power & Grid przez GE korzystne dla polskiego rynku automatyki

Perspektywa nowych rozwiązań z zakresu automatyki dla branży energetycznej, rozwój już istniejących produktów, a także objęcie nowych systemów sterowania od GE unikalną, pięcioletnią gwarancją producenta to możliwe dla klientów automatyki przemysłowej w Polsce, pozytywne konsekwencje połączenia sił przez GE i Alstom, na jakie wskazuje ASTOR, jedyny autoryzowany dystrybutor systemów sterowania GE w Polsce.

IMG_7390

W konsekwencji zakupu działu energetycznego oraz działu sieci przesyłowej Alstom przez GE na początku listopada tego roku, na rynku automatyki pojawił się nowy podmiot – GE Automation & Controls, który zastąpi GE Intelligent Platforms. W praktyce GE Automation & Controls jest połączeniem wieloletniego specjalistycznego doświadczenia Alstom z bogatą praktyką GE jako lidera technologicznego. Za oferowanie rozwiązań nowego podmiotu w Polsce będzie odpowiedzialny krakowski ASTOR, dotychczas jedyny autoryzowany dystrybutor systemów sterowania GE w naszym kraju.

– Kluczowym obszarem działalności GE Automation & Controls jako nowej jednostki biznesowej będzie automatyka i systemy sterowania. Jej powstanie wiąże się z wieloma korzyściami dla rynku. To przede wszystkim nowe perspektywy dla branży energetycznej, korzystającej z rozwiązań z zakresu automatyki, szczególnie dla energetyki zawodowej w Polsce. Przyczyni się do tego wiedza inżynierska i doświadczenie inżynierów Alstom. Portfolio produktów dla tej branży z pewnością się rozwinie. Transakcja przełoży się także na dynamiczny rozwój już istniejących rozwiązań – podsumowuje Stefan Życzkowski, Prezes ASTOR.

Specjaliści ASTOR podkreślają, że dla polskiego rynku odbiorców automatyki przemysłowej powstanie GE Automation & Controls oznacza przede wszystkim rozwój i udoskonalanie produktów takich jak np. systemy PACSystems RX3i, PACSystems HA (systemy redundantne) oraz innych kategorii produktowych. Ważną informacją, związaną z transakcją jest również możliwość objęcia nowych systemów sterowania od GE pięcioletnią gwarancją producenta.

Współpraca ASTOR z firmą GE (dawniej GE Fanuc, GE Intelligent Platforms, a obecnie GE Automation & Controls) trwa nieprzerwanie od 1992 roku. Od kilkunastu lat firma jest jedynym autoryzowanym dystrybutorem systemów sterowania GE na terenie Polski. ASTOR stanowi także struktury koncernu GE w Polsce w zakresie dostaw, szkoleń i pomocy technicznej, związane z dystrybucją systemów sterowania dla większości branż przemysłowych. Od wielu lat ASTOR współpracuje także z Alstom, szkoląc i wspierając inżynierów w zakresie systemów automatyki.

michal