Konfigurator przycisków firmy Eaton upraszcza wybór i kombinację urządzeń aparatury sterującej i sygnalizacyjnej Konfigurator przycisków firmy Eaton upraszcza wybór i kombinację urządzeń aparatury sterującej i sygnalizacyjnej
Konfigurator przycisków online firmy Eaton umożliwia klientom samodzielny montaż urządzeń aparatury sterującej i sygnalizacyjnej w sposób komfortowy, za pomocą własnego komputera. Intuicyjny układ graficzny... Konfigurator przycisków firmy Eaton upraszcza wybór i kombinację urządzeń aparatury sterującej i sygnalizacyjnej

Konfigurator przycisków online firmy Eaton umożliwia klientom samodzielny montaż urządzeń aparatury sterującej i sygnalizacyjnej w sposób komfortowy, za pomocą własnego komputera. Intuicyjny układ graficzny narzędzia został opracowany specjalnie z myślą o konstruktorach maszyn i paneli, ale hurtownie elektryczne i klienci końcowi w budownictwie i zaopatrzeniu uznają go za równie przydatny. Przyjazny dla użytkownika interfejs umożliwia wybór i konfigurację wszystkich elementów niezbędnych dla interfejsów człowiek-maszyna – w dowolnym miejscu i czasie. Obecnie oprogramowanie obejmuje ponad 2600 produktów firmy Eaton, w tym komponenty z rodziny RMQ-Titan, nową serię RMQ Flat (która może być połączona z pierwszą), kilka wersji kompaktowego rozwiązania RMQ all-in-one, jak również elementy z serii RMQ16 oraz przełączniki ręczne i nożne FAK.

Dzięki intuicyjnej, czytelnej, graficznej prezentacji poszczególnych produktów oraz przejrzystej i prostej wizualizacji możliwych konfiguracji, korzyści dla użytkownika jest wiele. Zalety obejmują szybki przegląd dostępnych produktów, prosty i szybki wybór poszczególnych elementów, a także możliwość wygenerowania istotnych dokumentacji za pomocą jednego kliknięcia. Ponadto oprogramowanie wspiera niestandardowy montaż kompletnych urządzeń, proponując dopuszczalne konfiguracje oraz odrzucając ewentualne błędy konfiguracyjne. Po zakończeniu konfiguracji lista części zostanie wyodrębniona w formacie tabeli, która będzie stanowić podstawę zapytania ofertowego.

„Dzięki temu oprogramowaniu firma Eaton odpowiada na rosnące zapotrzebowanie rynku na wydajne narzędzia konfiguracyjne”, mówi Bernd Wolff, Product Manager, Product Line Machine Operation & Control w firmie Eaton. „W rezultacie nasi klienci mogą pracować wydajniej nie tylko za pomocą intuicyjnego interfejsu, ale także dzięki animowanemu podglądowi każdego produktu, który jest natychmiast generowany przez wirtualny panel sterowania”.

Narzędzie jest dostępne bezpłatnie pod adresem www.eaton.eu/config/rmq. Następnym krokiem firmy Eaton będzie uzupełnienie rodziny produktów o koleje modele oraz rozszerzenie ich funkcji, aby jeszcze bardziej uprościć proces konfiguracji i zapewnić użytkownikom jeszcze większy wybór.

lukasz