Inteligentne rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa dla Przemysłu 4.0 Inteligentne rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa dla Przemysłu 4.0
Firma HIMA Paul Hildebrandt GmbH prezentuje w ramach specjalnego pokazu „Automatyzacja modułowa” na tegorocznych targach w Hanowerze (24-28.04.2017) nowe technologie dla przemysłu 4.0. Zgodnie... Inteligentne rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa dla Przemysłu 4.0

Firma HIMA Paul Hildebrandt GmbH prezentuje w ramach specjalnego pokazu „Automatyzacja modułowa” na tegorocznych targach w Hanowerze (24-28.04.2017) nowe technologie dla przemysłu 4.0. Zgodnie z założeniami wystawy, specjalista ds. bezpieczeństwa zaprezentuje w hali 11, na stoisku D44, innowacyjne sterowniki bezpieczeństwa, które sprawiają, że aplikacje modułowe w przemyśle stają się łatwiejsze w obsłudze, dostosowane się do potrzeb użytkownika i ekonomiczne. Tematyczną wystawę specjalną i wspólne stoisko, na którym zaprezentują się inne znane przedsiębiorstwa z branży, organizuje Centralny Związek Przemysłu Elektrotechnicznego i Elektronicznego (ZVEI).

Firma HIMA zaprezentuje na targach w Hanowerze koncepcję automatyzacji modułowej dla przemysłu procesowego na przykładzie sterownika bezpieczeństwa z możliwością wielostronnego zastosowania i rozszerzenia.

Globalny rynek wymaga coraz krótszych cyklów innowacji i coraz bardziej elastycznych procesów produkcji. Prowadzi to do tego, że automatyzacja modułowa znajduje coraz szersze zastosowane w przemyśle procesowym. W inteligentnym zakładzie zapewnia ona, że produkty wytwarza się bardziej ekonomicznie, a urządzenia łatwiej dopasowuje się do zmieniających się potrzeb użytkowników. Dotyczy to również systemów bezpieczeństwa funkcjonalnego i dostępności urządzeń. Inteligentne rozwiązania HIMA łączą bezpieczeństwo funkcjonalne i IT-Security, co stanowi podstawowy wymóg dla cyfrowego przełomu. W ten sposób systemy bezpieczeństwa gwarantują optymalną ochronę ludzi i urządzeń także w erze cyfrowej.

– Korzystanie z automatyzacji modułowej przy systemach bezpieczeństwa zwiększa zakres dostępności urządzeń. Dzięki sprawdzonym w praktyce modułom operatorzy urządzeń mogą nie tylko szybciej składać swoje produkty, ale i sprawnie usuwać usterki. Uszkodzone moduły można też wymienić przy niewielkich nakładach – wyjaśnia mgr inż. Christoph Kotsch, który w HIMA odpowiada za integrację sterowników w systemach kontroli.

Koncepcję swojej modułowej automatyzacji HIMA przedstawi w Hanowerze na przykładzie sterownika bezpieczeństwa, który wyróżnia się dużą mocą obliczeniową, wszechstronnymi interfejsami dla czujników i granularną architekturą. Ten certyfikowany do poziomu SIL 3 sterownik nie potrzebuje komponentów (np. nie wymaga on żadnych inteligentnych modułów magistrali sprzęgających), redukuje nakłady na planowanie i inżynierię oraz minimalizuje źródła błędów. Co więcej, upraszcza także rozszerzenia lub modyfikacje w bieżącej eksploatacji.

Firma HIMA pracuje intensywnie nad opracowaniem rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa dla automatyzacji modułowej.

Pokaz „Automatyzacja modułowa” do obejrzenia na stoisku HIMA na targach w Hanowerze 2017: hala 11, stoisko D44

Zdjęcia © HIMA Paul Hildebrandt GmbH

lukasz