Fluke Process Instruments prezentuje statyw do skanowania liniowego SpotScan do pirometrów punktowych Fluke Process Instruments prezentuje statyw do skanowania liniowego SpotScan do pirometrów punktowych
Firma Fluke Process Instruments zaprezentowała statyw do skanowania liniowego SpotScan przystosowany do współpracy z pirometrami punktowymi. Kompatybilny z bezkontaktowymi sensorami temperatury IR serii Endurance,... Fluke Process Instruments prezentuje statyw do skanowania liniowego SpotScan do pirometrów punktowych

Firma Fluke Process Instruments zaprezentowała statyw do skanowania liniowego SpotScan przystosowany do współpracy z pirometrami punktowymi. Kompatybilny z bezkontaktowymi sensorami temperatury IR serii Endurance, Marathon, Modline 5 i Modline 7, udostępnia on innowacyjny mechanizm skanowania pozwalający użytkownikom zbierać wyniki pomiaru temperatury z większej powierzchni analizowanego obiektu.

Statyw do skanowania liniowego SpotScan zwiększa możliwości pomiarowe termometrów IR w wielu aplikacjach, począwszy od obróbki metali i nagrzewania indukcyjnego po produkcję grafitu. Doskonale nadaje się do monitorowania punktów gorąca i punktów zimna materiałów transportowanych na przenośnikach.

SpotScan pozwala zachować doskonałe właściwości optyczne zaawansowanych sensorów temperatury oferowanych przez Fluke Process Instruments, umożliwiające uzyskanie małej średnicy plamki, a dodatkowo oferuje funkcję przesuwania plamki po badanym obiekcie, pozwalającą uzyskać więcej informacji dotyczących krytycznych procesów produkcyjnych. Użytkownicy mogą identyfikować punkty gorąca na większym obszarze oraz monitorować w sposób ciągły wyjście analogowe, co pozwala na wykrywanie wahań temperatury wykraczających poza zdefiniowane wartości graniczne.

Statyw SpotScan pozwala operatorom zakładów przemysłowych wykorzystać układ kondycjonowania sygnałów z sensora do uzyskiwania informacji na kilka różnych sposobów. Przykładowo, funkcja “peak picker” pomaga identyfikować punkty gorąca na większym obszarze. Funkcje averaging/response time dają rozkład temperatury średniej na rozszerzonym obszarze. W każdym przypadku operator zyskuje możliwość analizowania rozszerzonego widoku, dostarczającego więcej danych pozwalających lepiej zrozumieć stan procesu.

SpotScan jest dostępny z różnymi opcjami celowania i okresowego badania jego dokładności. Wbudowane pokrętła zapewniają łatwe ustalanie pozycji skrajnych i środkowej zakresu skanowania oraz służą do programowania częstotliwości skanowania. W przypadku sensorów wyposażonych w celownik laserowy, użytkownik po włączeniu przyrządu od razu wie, w którym punkcie jest dokonywany pomiar. W przypadku sensorów z celownikiem optycznym, skanowanie może być zatrzymane w punktach skrajnych w celu dokonania regulacji.

SpotScan korzysta z zasilaczy DC wykorzystywanych przez sensory. Jest produkowany w trwałej obudowie o stopniu ochrony IP65, zapewniającej odporność na działanie temperatur do 60°C (140ºF). Może być wyposażony w opcję oczyszczania powietrza przydatną w środowiskach o dużym zapyleniu i zanieczyszczeniu.

michal