ARC Informatique i Ubiquicom łączą siły dostarczając usługi z zakresu lokalizacji i bezpieczeństwa dla aplikacji SCADA ARC Informatique i Ubiquicom łączą siły dostarczając usługi z zakresu lokalizacji i bezpieczeństwa dla aplikacji SCADA
ARC Informatique jest niezależnym dostawcą oprogramowania HMI/SCADA. Dzięki swojemu głównemu produktowi, oprogramowaniu PcVue, firma przyczynia się do rozwoju branży automatyki od 30 lat. PcVue... ARC Informatique i Ubiquicom łączą siły dostarczając usługi z zakresu lokalizacji i bezpieczeństwa dla aplikacji SCADA

ARC Informatique jest niezależnym dostawcą oprogramowania HMI/SCADA. Dzięki swojemu głównemu produktowi, oprogramowaniu PcVue, firma przyczynia się do rozwoju branży automatyki od 30 lat. PcVue Solutions to zestaw aplikacji do nadzoru procesów, narzędzi przemysłowych i infrastruktury.
1
Wielokrotnie wyróżniana firma Ubiquicom z siedzibą w Mediolanie we Włoszech specjalizuje się w projektowaniu i realizacji systemów do pozycjonowania i śledzenia trasy osób i produktów w sytuacjach nietypowych i przy użyciu niekonwencjonalnych technologii.

Obie firmy, będące prekursorami we wprowadzaniu innowacji technologicznych zdecydowały się na współpracę mającą na celu zaoferowanie unikalnego rozwiązania w zakresie mobilności. Ich współpraca ma pozwolić na wprowadzenie mobilności do systemów nadzoru. Jest to przemyślany ruch ze strony ARC Informatique, pozwalający firmie na wkroczenie w obszar urządzeń Internet of Things (IoT) współpracujących z sieciami, takimi jak LoRa, Sigfox itp.

3

Nowe funkcje w usługach pozycjonowania pracujących wewnątrz i na zewnątrz budynków

Na podstawie monitorowania w czasie rzeczywistym parametrów biometrycznych i środowiskowych, Ubiquicom dodaje kolejną warstwę aplikacyjną do PcVue Geo Map Control w oparciu o swoją platformę Locator.

Nowe funkcjonalności, łatwe w konfiguracji i wykonywane za pośrednictwem usług internetowych, umożliwiają wykrywanie i śledzenie ludzi i zasobów bezpośrednio wyświetlanych w postaci markerów PcVue (mogących być symbolami) na mapie geograficznej. Wykrywanie i śledzenie działa efektywnie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków bez względu na typ sieci i dostępne opcje komunikacyjne (GSM, WiFi, Bluetooth, BLE).

4

Dzięki nawiązanej współpracy, ARC Informatique potwierdza swoje ambicje w dostarczaniu innowacyjnej oferty rozwiązań mobilnych dla SCADA.

michal